Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 20
Duyurular
Duyurular

  

4. ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ

Dünya Madenciler Günü Etkinlikleri kapsamında 4.Aralık.2011 Pazar günü saat 10.30 da Galatasaray Lisesi önünden başlayan ve madenciliğin önemini anlatan çeşitli pankratların da taşındığı “Madencilik Tanıtım Yürüşü” Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk konulup saygı duruşundan sonra “Dünya Madenciler Günü” nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Türkiye Madenciler Derneği, Madencilik Sektörü Başkanlar Konseyi Birliği, İMİB, TMMOB Maden Müh. Odası İstanbul Şubesi, YMGV, GEMAD ve bazı sektör kuruluşu üyelerinin katıldığı bu etkinlikde Fakültemiz Prof. Dr. İlyas ÇAĞLAR tarafından temsil edildi. Dünya Madenciler günü aynı gün öğleden sonra ve akşam devam eden etkinliklerle geniş şekilde kutlandı.    
 
 
  

 
 

 


  Prof. Dr. Mustafa Onur “2010 SPE Formation Evaluation” Ödülü Aldı
Fakültemiz Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Onur, Uluslararası Petrol Mühendisleri Cemiyeti (Society of Petroleum Engineers, SPE) çok saygın ödüllerinden olan 2010 Formasyon Değerlendirmesi Ödülünü (2010 SPE Formation Evaluation Award) aldı.  Bu ödül kendisine, Karot Analizleri (Core Analysis), Kuyu Logları (Well Logging) ve Petrofizik (Petrophysics) de kapsayan Formasyon Değerlendirmesi (Formation Evaluation) alanında Petrol Mühendisliğine yaptığı üstün nitelikli çalışmaları ve katkıları nedeniyle verilmiştir. Prof. Dr. Mustafa Onur’a ödülü 2010 SPE Başkanı Behrooz Fattahi tarafından 21 Eylül 2010 tarihleri arasında İtalya’nın Floransa şehrinde yapılan 2010 SPE Senelik Konferans ve Sergisi Ödül Dağıtım Balosunda sunuldu. Türkiye’de çalışarak bu ödülü olan ilk Türk Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği öğretim üyesi olan Hocamız Prof. Dr. Mustafa Onuru, böyle onurlu ve saygın ödülü aldığı için kutlar başarılarının devamını dileriz.

Dekanlık


 

  
  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

237. İTÜ Gününde Maden Fakültesi Mezunları Buluştu

Maden Fakültesinin 20 ve 30 yıl önceki mezunları 15 Mayıs 2010 da Fakültelerinde buluştular.

Tümü için tıklayınız
   
   
   
 

Prof. Dr. Cemal Birön Hocamız Aramızda (31 Mayıs 2010)

Maden Mühendisliği Bölümü kurucularından Prof. Dr. Cemal Birön (91) hocamız, yaşadığı Amerika'dan Fakültemize gelerek Bölüm öğretim üyeleri ve Dekanımız'ın katıldığı bir öğle yemeğinde birlikte oldu. 4 Haziran'da Zonguldak'ta yapılacak bilimsel toplantı'da "Kömür işletme ocaklarında günümüzde tehlike arz eden Metan gazının Amerika'da yararlı kullanımı" hakkında bir bildiri sunacak hocamız bu buluşmadan mutlulukla ayrıldı.

  
  


 ÖĞRENCİLERİN TEKNİK GEZİSİ

 

Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğrencileri "Kuyu Jeofiziği", "Jeofizikte Ölçmeler", "Jeotermal Aramalar" dersleri kapsamında Prof. Dr. H. İlyas Çağlar ve Prof. Dr. Emin Demirbağ sorumluluğunda Geyve,Taraklı,Gölpazarı,İznik,Yalova, Taşköprü güzergahında 23 Nisan 2010 da ortak bir Teknik Gezi gerçekleştirdiler.

 

 
 


ÖĞRENCİLERİN TEKNİK GEZİSİ

Maden Mühendisliği Bölümü Öğrencileri, Prof. Dr. Cengiz Kuzu sorumluluğunda Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) üretim galerilerinde inceleme yapmak üzere 2-3 Nisan 2010 da Zonguldak'a teknik gezi gerçekleştirdiler. Yeraltı galerilerine giren öğrenciler derslerde öğrendiklerini yerinde incelemelerle bütünleştirme olanağı buldular. Bu etkinlik için sağladığı destek ve konukseverlik nedeniyle TTK'na teşekkür ederiz.

DEKANLIK

   


 13 Kasım 2009: MÜHENDİSLİK JEOLOJİSİNİN TÜRKİYE’DEKİ MİMARI Prof. Dr. Kemal ERGUVANLI İTÜ MADEN FAKÜLTESİ’NDE ve KABRİ BAŞINDA ANILDI (Program)

  


 

  Belgeler   

AnadoluRAY
Prof. Dr. USTUN DÖKMEN KONFERANSI
2. Kaya Delme Teknolojileri Semineri
Prof. Dr. Kemal Erguvanli Anıldı
ATILLA YALÇIN SONDAJ CALIŞTAYI_AFİŞ
ATTİLA YALÇIN SONDAJ ÇALIŞTAYI DUYURU
CHMK-ALTIN SEKTÖRÜ GÜNÜ"

  İlgili Sayfalar  

Haberler
SPORTİF ETKİNLİKLER